redüktör
Sektörlere Göre Redüktörler
Sektörlere ve Uygulama Alanlarına Göre Redüktörler
 
1. Ambalaj Makinaları: Ambalajların paketlenme aşamasında makinedeki bantın ilerlemesi ve ambalajlama işlemindeki dönme hareketini sağlamaktadır. Ambalaj makinaları sektöründe başlıca, Sonsuz Vidalı, Helis Dişlili ve Şanzımanlar kullanılmaktadır.
 
Remak Ürünleri: ES Serisi, MD Serisi, K Serisi
 
Ambalaj sektöründe hızlı değişime uğrayan paketlemeler, gelişen teknolojilerin getirdiği yenilik ve müşteri taleplerine ayak uydurabilmek için ambalaj makinalarının ve konveyör bantların istenen hızda dönme işlemi ve ilerlemesini sağlayabilmek için redüktörlere ihtiyaç vardır. Remak redüktör olarak bu sektörde sonsuz vidalı ve helis dişlili redüktörler ve şanzımanlar ile yıllardır kaliteden ödün vermeden hizmet vermekteyiz.
Remak Ürünleri:
 
2. İş ve İnşaat Makinaları
 
Ülkemizin öncü sektörlerinden biri olan inşaat sektörüne yönelik çözümlerimiz başlıca iki bölüme ayrılmaktadır.
 
İş Makinaları
 
İş makinalarında gerçekleştirdiğimiz güç aktarım uygulamalarımız başlıca, araç üstü vinçler, aracın üstünde yer alan kulenin dönüşü ve çekme kaldırma olarak yer almaktadır.
 
İnşaat Makinaları
 
İnşaat makinaları için ise, vinç kaldırma sistemleri, taş kırma eleme tesisleri, bant konveyör sistemleri, çimento ve toprak nakli, beton mikserleri, parke taşı, makinası, mermer makinası, haddehane makinası, inşaat demiri tesisi, hurda işleme tesislerine yönelik güç aktarım çözümleri yer almaktadır.
 
Remak Ürünleri: Y Serisi, A-F Serisi, RT Serisi, RMT Serisi, ES Serisi, RMS Serisi, K Serisi, RDX Serisi
 
İnsan gücünün yeterli olmadığı alanlarda, büyük ve ağır cisimlerin kaldırılmasında kullanılan vinçlerde, çekme ve kaldırma gibi işlemler için aracın üstünde yer alan kulenin dönüşünü ve hareket etmesini sağlayan sistemlerde redüktör yer almaktadır. İnşaat makinaları için ise, vinç kaldırma sistemleri, taş kırma eleme tesisleri, çimento ve toprak nakli sağlayan araçlarda, beton mikserleri, parke taşı makinası, mermer makinası, haddehane makinası, inşaat demir tesisi, hurda işleme tesislerinde redüktörler kullanılmaktadır. Remak Redüktör olarak hem iş makinaları hem de inşaat makinalarında güç aktarımını en verimli şekilde sağlayabilmek için ağır hizmet şartlarına en uygun ürünleri üretmeye devam etmekteyiz.
 
3. Isıtma ve Soğutma: Isıtma - Soğutma Endüstrisinde yönelik çözümlerimiz ısıtma ve soğutma olarak iki başlığa ayrılmaktadır. Isıtma Endüstrisinde güç aktarım çözümlerimiz, katı yakıtlı stokerli kazanlar, talaş yakma sistemleri, termik santraller kule soğutma sistemleri, buz yapma makinası ve soğuk hava depolarında kullanılmaktadır.
 
Remak Ürünleri: ES Serisi, MD Serisi, RMS Serisi, A-F Serisi
 
Isıtma sektöründe katı yakıtlı stokerli kazanlarda ve talaş yakma sistemlerinde; soğutma sektöründe ise birçok alanda kullanılan soğutma kulelerinde, buz yapma makinası ve soğuk hava depolarında redüktör kullanılmaktadır. Remak Redüktör olarak güç aktarımı ve hareketi sağlayan dinamik ve uzun ömürlü redüktörlerle bu sektörlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.
 
4. Kaldırma Taşıma ve Nakil Sistemleri: Kaldırma, taşıma ve nakil sistemlerine yönelik sunduğumuz çözümlerde, ağır yüklerin yer değiştirmesini sağlayan güç aktarım çözümleri yer almaktadır. Bu sektör için başlıca çözümlerimiz, vinç sistemleri, limanlarda yer alan sistemler, yükleme / boşaltma sistemleri, dış bina lift sistemleri, taşıma / yükleme vinçleri, deniz taşıtlarında yer alan çapa sistemleri yer almaktadır.
 
Remak Ürünleri: RMS Serisi, K Serisi, RDX Serisi, A-F Serisi
 
5. Tarım ve Hayvancılık: Ülkemizin ana sektörlerinden ve kalkınmasında büyük rol oynayan Tarım ve Hayvancılık sektörüne yönelik çözümlerimiz özel olarak aşağıdaki gibi yer almaktadır. Yem Karma Makinasında yer alan YK Serisi, yem karma şanzımanı olarak kullanılmaktadır ve ayna mahruti planet şanzıman olarak yer almaktadır. Hayvan Kaşıma Fırçalarında kullanılan RM Serisi helisel dişlileri ile güç kaybına sebep olmaz ve uzun ömürlüdür. İstenildiği takdirde tam set olarak aparatları ve hayvan kaşıma fırçası ile tarafımızca temin edilmektedir. Gübre sıyırma sistemlerinde kullanılan AT Serisi şanzımanı, yüksek güç ve dayanımda gübreyi sıyıran sistemlerde yer almaktadır. Gübre Karıştırma kuyularında, gübreyi karıştıran şanzıman serimiz, Motor Planet olarak yer almaktadır. Katı Gübre Savurma Çapalama makinalarında kullanılan RS Serisi şanzımanları, gübrenin savrulmasında ve toprağın çapalanmasında yer almaktadır. Toprak Çapalama - Rotavatör - Çalı Kırma makinalarına yönelik ürettiğimiz RK şanzımanı, konik ayna mahrutidir ve dişliler ısıl işlem görmüş şekilde sertleştirilip üretilmektedir.
 
Gübre seperatörü olarak kullanılan makinalarda RDX Serisi şanzımanlarımız yer almaktadır ve yüksek torklarda dayanım gücüne sahiptir. Hidrolik Pompalı sistemlerde yer alan SR Serisi redüktörü hidrolik pompa tahriğinde kullanılmaktadır.
 
Meyve Sebze İşleme
 
Narenciye, Meyve, çay, sebze vb ürünlerin işlenmesi, bunların ham veya işlenmiş halde satılmasına ve endüstriyel hale getirilmesine yönelik üretim çözümleri sunmaktayız.
 
Remak Ürünleri: ES Serisi, RMS Serisi, RDX Serisi, MD Serisi
 
6. Taşıt ve Gemicilik: Taşıt ve gemicilik sektörüne yönelik çözümlerimiz başlıca, vinç sistemleri, konveyör bantlar, çapa indirip kaldıran sistemler, dümen çevrimleri, yükleme - boşaltma sistemleri, kule dönüş hareketleri, yürüyüş sistemleri, otomatik araç kapı sistemleri, balıkçılık sektöründe ağların toplanması ve atılması olarak yer almaktadır.
 
Remak Ürünleri: RMS Serisi, A-F Serisi, RDX Serisi, K Serisi
 
 
7. Gıda Endüstrisi: Gıda endüstrisinde meydana getirdiğimiz güç aktarım çözümlerimiz genel olarak, gıdanın son kullanıma hazırlandığı sistemlerde yer almaktadır. Bunlar başlıca, kapalı fırın sistemlerinde dönme ve yürütme hareketi, seri üretim sistemlerde gıdanın işlenmesi ve ilerlemesi, kazanlarda yer alan karışımların karıştırılması, hamur karma makinası, et kıyma makinası olarak yer almaktadır.
 
Remak Ürünleri: RMS Serisi, ES Serisi, A-F Serisi, RDX Serisi, K Serisi, HK Serisi, EK Serisi, MD Serisi
 
8. Temizlik Kimya Endüstrisi: Temizlik ve kimya endüstrisinde yer alan çözümlerimiz başlıca, kimya fabrikalarında yer alan solusyonları karıştırılması, büyük çaplı üretimlerde malzemenin aktarımı, sokak temizleme makinalarında güç aktarım çözümleri olarak bulunmaktadır.
 
Remak Ürünleri: RMS Serisi, K Serisi, ES Serisi, A-F Serisi, RDX Serisi
 
9. Maden Sektörü: Madencilik, doğası gereği yüksek miktardaki madensel yükün çeşitli yerlere taşınması ve işlenmesini içeren bir sektördür. Firmamız olarak, madensel yükün taşınması ve işlenmesindeki süreçlerde sektörel güç aktarım çözümleri üretmekteyiz.
 
Remak Ürünleri: RMS Serisi, K Serisi, A-F Serisi, RDX Serisi