redüktör
Kimya Endüstrisi
Modern dünya ekonomisinin merkezinde bulunan hammadde (petrol, doğalgaz, hava, su, metaller ve mineraller) 70.000'den fazla farklı ürüne dönüştürülmektedir. Kimya endüstrisi; plastik, sabun, deterjan, gübre, petrokimya, ilaç, boya ve vernik vb. gibi çeşitli kimyasal ham madde ve tüketim ürünlerinin üretiminin gerçekleştirildiği tesislerden oluşmaktadır. Bu tesislerde hiç durmadan devam eden bir işleyiş söz konusudur. Bu tesis ve işletmelerde kullanılan makinalarda bulunan karıştırıcı, pompa, ekipmanların tahriki için kullanılan mekanik güç aktarım ürünleri ve redüktörler; makinaların planlı duruşlar haricinde durmadan çalışabilmesi açısından çok önemlidir. 
 
Kimya işletmelerinde başta solüsyonların karıştırılması ve malzemelerin birbirleri arasındaki aktarımını sağlayan makinalar başta olmak üzere hemen hemen her makinada Remak Redüktörler kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu sektörle dolaylı yoldan ilişkisi bulunan temizlik sektöründe de sokak temizleme makinaları gibi güç aktarımının gerekli olduğu birçok alanda redüktöre ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Remak Redüktör olarak bu sektörde kimyasal ortamdan kaynaklanabilecek her türlü olumsuz durum için rulman, keçe ve yağ gibi gereçlerin çalışacakları ortamdaki uygun sıcaklığa göre ayarlanmasından, redüktörlerin dış yüzeylerinin daha yüksek koruma isteyen yerlerde korunaklı boya kullanılmasına kadar her türlü detayı düşünüyoruz. 

 

Kimya Redüktörleri:

 

RMS Serisi
K Serisi
ES Serisi
A-F Serisi
RDX Serisi